Celulitida


Celulitida

Drobné vklesliny a hrbolky na kůži nejčastěji boků, hýždí a zadní strany stehen jsou známkou celulitidy. V různé míře a v různém věku postihne snad každou ženu, ať už baculatou nebo štíhlou. Vznik celulitidy usnadňuje vyšší vrstva tuku, kterou tělo špatně prokrvuje, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nedostatečný pitný režim, špatné stravovací návyky, hormonální přípravky, stres, kouření a mnoho dalších.

Jak probíhá ošetření celulitidy

K ošetření je nejvhodnější použít kombinaci ultrazvukové kavitace a radiofrekvence (monopolární, tripolární, hexapolární). Ultrazvuková kavitace natrvalo rozbíjí tukové buňky v hloubce 1-2 cm pod kožním povrchem a tak sníží jejich množství. Radiofrekvenční vlny prohřívají hluboké vrstvy pod kůží na vysokou teplotu, tím stimulují kolagenní vlákna, což vede ke zpevnění tkání. Uvolněný tuk z rozbitých tukových buněk je přirozenou cestou – stejně jako přijatý tuk z potravy – odstraněn játry. Tento proces trvá celkem 2-3 týdny. K rychlejšímu vstřebání odbouraného tuku je na závěr ošetření doporučována tlaková lymfodrenáž, která zlepšuje výsledky předchozích ošetření. U výraznějších projevů je před zahájením ošetřování vhodná injekční lipolýza postižené oblasti, která také zvýší účinek následné radiofrekvence a ultrazvukové kavitace. Při ošetření není porušen povrch kůže, nedochází ke krvácení, nevznikají modřiny, nerovnosti ani jizvy. Ošetření je zcela nebolestivé, není třeba anestézie.

Po ošetření

Po ošetření celulitidy radiofrekvencí, ultrazvukovou kavitací nebo lipolýzou je důležité dodržovat zvýšený pitný režim, volit lehkou stravu, 3-5 dní nekonzumovat alkohol a dodržovat přiměřenou tělesnou aktivitu. Neinvazivní liposukci je vhodné provádět opakovaně a při jedné kúře ošetřovat jen jednu lokalitu. Zmenšení počtu tukových buněk v ošetřeném místě je trvalé.

Jiné metody ošetření:


Objednejte se

Aktuality

tel.: 736 173 889

© Skinea | vyrobil INET-SERVIS.CZ |  

Laserové lékařské centrum - komplexní léčebná a kosmetiská péče o pokožku