Estetická dermatologie


Ošetření metodami estetické dermatologie dokáže vyřešit řadu kosmetických problémů s Vaší pletí. Pro lepší výsledný efekt je velmi často vhodné kombinovat léčbu těmito metodami s laserovým ošetřením. Podle druhu řešeného estetického problému zvolíme příslušnou metodu z mnoha možností, které estetická dermatologie poskytuje.

Vrásky – botulotoxin

Injekce botulotoxinu slouží k dočasnému zlepšení až vyhlazení mimických vrásek mezi obočím, na čele, v okolí zevního koutku oka, na horním rtu a na bradě, krku i dekoltu. Po ošetření váš vzhled zůstane přirozený, ošetření téměř neomezuje, můžete se vrátit ihned do práce. K dosažení maximálního efektu je výhodné kombinovat injekce botulotoxinuošetřením frakčním CO2 laserem nebo výplní vrásek kyselinou hyaluronovou.

Vrásky – výplně

Vrásky je možné vyhladit gelem kyseliny hyaluronové, který je vpichován jemnou jehličkou do různé hloubky pod vrásku. Nejčastěji se používá k vyplnění vrásek v okolí úst, na bradě a horním rtu, je to též metoda vhodná ke korekci velikosti rtů a nepravidelnosti nosu, k vyplnění povislých kontur obličeje. Podobně se ošetřuje povadlá pleť krku, dekoltu a hřbetů rukou.

PRP – plazma (metoda zvaná Drakula)

PRP metoda (Platelet Rich Plasma) je novinkou pro omlazení pleti, při které se aplikuje obohacená plazma z Vaší vlastní krve. Dojde k přirozené regeneraci pleti a  omlazení ošetřovaných oblastí. Metoda je vhodná pro ošetření obličeje, dekoltu, krku i rukou.

Akné, problematická pleť

Akné není pouhá kosmetická vada, ale kožní zánětlivé onemocnění, které má být léčeno dermatologem. Projevy akné jsou u každého individuální a léčba musí být komplexní. Náš „ Akné program“ kombinuje léčbu, fototerapii, kosmetiku a laserové ošetření zánětlivých projevů i jizev po akné.

Pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny jsou hnědé až téměř černé skvrny na kůži. Některé z těchto projevů mohou být závažné, občas se mohou vyvinout až život ohrožující nádory. Proto je před  zákrokem nutné odborné vyšetření kožním lékařem. Podle určeného druhu pigmentové skvrny je pak navržen nejvhodnější způsob jeho odstranění a v případě nádoru i další léčebný postup.

Žilky, hemangiomy, oheň, metličky

Rozšířené cévky nacházíme v různých podobách po celém těle. Nejčastěji se neestetické červené rozšířené („popraskané“) žilky tvoří na tvářích, nose a na nohou  v oblasti zevní strany stehen a bérců (metličky).  Někdy jsou první známkou onemocnění, jindy jde jen o kosmetický problém.

Žilky – sklerotizace

Sklerotizace je injekční metoda k odstranění drobných křečových žilek (mikrovarixy či metličky) na dolních končetinách, nejčastěji na zevní straně stehen a bérců. V některých případech je k ošetření žilek vhodnější použít cévní diodový laser.

Celulitida

Drobné vklesliny a hrbolky na kůži nejčastěji boků, hýždí a zadní strany stehen jsou známkou celulitidy. K ošetření používáme kombinaci ultrazvukové kavitace a radiofrekvence, které rozbíjí tukové buňky. V některých případech začínáme ošetření lipolýzou.

Neinvazivní liposukce

Neinvazivní liposukce formuje vaši postavu, zmenší tukové uloženiny, kterých není možné se zbavit dietou ani zvýšeným pohybem, výborně také redukuje nerovnosti po předchozí chirurgické liposukci. K ošetření se používá radiofrekvence, ultrazvuková kavitace, injekční lipolýza, sekvenční tlaková lymfodrenáž. Kombinovaným ošetřením dosáhneme výrazně lepších  výsledků, než při použití pouze jedné metody. Není určena k redukci váhy.

Nadměrné pocení – hyperhidróza

Nadměrné pocení je kosmetický a společensky rušivý problém, po léčbě botulotoxinem se rychle a úspěšně sníží na přijatelnou mez, účinek vydrží 7-10 měsíců.

Strie – pajizévky

Strie (česky pajizévky) jsou červenofialové jizevnaté proužky většinou na břiše, zádech a stehnech, které vznikají v době velkých nároků na změnu elasticity pokožky. Ošetření probíhá obdobně jako u jizev.

Mezoterapie

Mezoterapie se používá u různých problémů s pokožkou při prvních projevech stárnutí pleti. Je to bezpečná, minimálně invazivní technika, při které je drobnými mnohočetnými mikroinjekcemi vpravováno do kůže malé množství koncentrované  účinné látky (séra). Ošetření podporuje hydrataci pleti a novou tvorbu kolagenu. Metoda se používá k prevenci i k léčbě, např. při vypadávání vlasů.

Chemický peeling

Chemický medicinální peeling patří k oblíbeným neinvazivním metodám ošetření pleti. Používá se k barevnému sjednocení a omlazení pleti, vyhlazení menších vrásek a zatažení rozšířených pórů. Ošetření se nejčastěji provádí kyselinou glykolovou většinou společně s dalšími ovocnými AHA kyselinami.


Aktuality

tel.: 736 173 889

© Skinea | vyrobil INET-SERVIS.CZ |  

Laserové lékařské centrum - komplexní léčebná a kosmetiská péče o pokožku