Vyhlazení vrásek laserem, omlazení pleti


Vyhlazení vrásek laserem

Vyhlazení vrásek způsobených stárnutím kůže a omlazení povadlé pleti v obličeji je možné provést laserem různými metodami. Pokud jsou na obličeji hlubší vrásky, zvolíme celoplošné ošetření frakčním laserem (resurfacing), při jemných vráskách zvolíme pro omlazení a zpevnění pleti (rejunevaci) IPL technologii nebo provedeme hluboký laserový peeling.

Jak probíhá vyhlazení hlubších vrásek frakčním laserem (resurfacing)

Na vyhlazení hlubokých vrásek je třeba použít razantnější metodu, frakční laser. Při ošetření dojde k odpaření poškozené vrchní části pokožky s rozrušením starých kolagenních vláken, která jsou nahrazena novými a pružnými vlákny. Na kůži se vytvoří drobné stroupky, který se asi po 4-7 dnech odloučí, kůže se vyhladí a vypne.

Tímto způsobem je možné ošetřit vrásky obličeje, krku, dekoltu a hřbetů rukou,
výborný efekt bývá v oblasti dolních víček, partií okolí očí nebo svislých vrásek na horním rtu. Minimální bolestivost výkonu je zaručena podchlazením nebo znecitlivujícím krémem. Samotný zákrok trvá 30-40 minut.

Po ošetření

Po ošetření frakčním laserem je těsně po zákroku kůže zarudlá, do druhého dne se vytvoří drobné stroupky, které je třeba promašťovat. Hojení s odloučením stroupků trvá přibližně 4-7 dní, pro jeho urychlení je možné využít hojivé červené LED světlo. Po několika dnech je již možné použít make-up. Několik měsíců po zákroku  je nutná ochrana proti slunečnímu záření, vhodné jsou UV filtry s SPF 50+. Příznivý efekt ošetření má dlouhodobé trvání a ještě po 6 měsících se stále vzhled pokožky zlepšuje, protože dochází k dlouhodobé regeneraci. Vrásky se vyhlazují, pleť je barevně sjednocená a projasněná, mizí pigmentace, zatahují se póry. Zároveň se vyhlazují i drobné jizvičky různého původu. Resurfacing se doporučuje několikrát opakovat.

Jak probíhá vyhlazení jemných vrásek IPL laserem (rejuvenace, „žehlička na pleť“) 

Pomocí IPL laseru je možné šetrně ošetřit začínající vrásky celého obličeje nebo jen částí obličeje. Ošetření podpoří novotvorbu kolagenu, vyhladí povrchové drobné vrásky a dojde ke zmírnění až odstranění pigmentací. Ošetření trvá asi 20-30 minut. U některých typů pleti je vhodnější provést hluboký laserový peeling frakčním laserem.

Po ošetření

Po IPL ošetření je pokožka jen začervenalá, je vhodné ji promastit klidnícím krémem a začervenání vymizí během několika hodin. Pokožka je po ošetření jen začervenalá, ale zůstane nepoškozená a stav kůže se stabilizuje během několika hodin až několika dnů.

Jiné metody ošetření:

 

Text k fotoObjednejte se

Aktuality

tel.: 736 173 889

© Skinea | vyrobil INET-SERVIS.CZ |  

Laserové lékařské centrum - komplexní léčebná a kosmetiská péče o pokožku