Odstranění vrásek botulotoxinem


Vrásky – botulotoxin

Injekce botulotoxinu slouží k dočasnému zlepšení až vyhlazení mimických vrásek, zejména v horní polovině  obličeje (svislé vrásky mezi obočím, horizontální vrásky na čele, vrásky v okolí zevního koutku očí, tzv. "vraní stopy"). Touto metodu může zkušený dermatolog udělat i menší zázrak v dolní polovině obličeje, kde lze korigovat a zjemnit  svislé vrásky na horním rtu (kuřácké vrásky), obrátit svěšené „smutné“ ústní koutky nahoru, event. použít techniku "mezobotulotoxinu" na jemné mnohočetné drobné vrásky na tvářích, krku a dekoltu. Po vpichu látky dochází k zablokování signálu mezi nervem a drobným mimickým svalem, který vrásku  způsobuje. Botulotoxinem se také zastavuje nadměrné pocení v podpaží a ve dlaních.

Jak probíhá ošetření vrásek botulotoxinem

Tenkou jehličkou se vpichují do oblasti vrásek velmi nízké bezpečné dávky botulotoxinu, výkon je provázen jen velmi mírnou bolestivostí, kterou je možné ještě snížit podchlazením nebo mastí EMLA pro znecitlivění. Zákrok trvá asi 10-20 minut a neomezuje v běžných činnostech.

Po ošetření

Po výkonu je nutné ošetřené mimické svaly asi 2 hodiny procvičovat. Délka trvání příznivého účinku botulotoxinu je velmi individuální, trvá po první aplikaci většinou 7-10 měsíců. Po ošetření váš vzhled zůstane přirozený, zásadním způsobem se nezmění, ošetření omezí pouze nežádoucí mimiku a vyhladí nepěkné vrásky.

Jiné metody ošetření:

K dosažení maximálního efektu je výhodné kombinovat injekce botulotoxinu s ošetřením frakčním CO2 laserem, mezonitě nebo výplní vrásek kyselinou hyaluronovou.Objednejte se

Aktuality

tel.: 736 173 889

© Skinea | vyrobil INET-SERVIS.CZ |  

Laserové lékařské centrum - komplexní léčebná a kosmetiská péče o pokožku